Uwaga! Obsługa JavaScript jest wymagana. Twoja przeglądarka nie obsługuje lub ma wyłączony JavaScript.

Note! JavaScript is required. Your browser does not support or has disabled JavaScript.

Nota! JavaScript é necessário. Seu navegador não suporta ou desactivou JavaScript.


Polish English German Italian Portuguese

Rozwiązania, których potrzebujesz...

WYCINARKA LASEROWA ADIRA FL

KONFIGURACJA
STÓŁ TNĄCY:

Standardowa konfiguracja FL zawiera stół tnący o wymiarach 1500x3000mm.

AUTOMATYCZNA GŁOWICA TNĄCA:

W wycinarce laserowej, głowica tnąca odgrywa bardzo ważną rolę. ADIRA zawsze polegała na PRECITEC jako dostawcy tego rodzaju wysokiej jakości i wydajności komponentów. W przypadku maszyn z generatorem światłowodowym należy również wliczć odbiornik transportowy i collimator,  który rozszerzy wiązkę lasera aby zredukować wkład gęstości energii do soczewki. W tego typu maszynach pracujemy jedynie z jednym kartridżem. Jeżeli klient wyraża takie życzenie może dokupić dodatkowy kartridż.

CHŁODNICA:

Wysoce precyzyjny agregat chłodniczy znajdujący się w zestawie gwarantuje termiczną stabilność całego urządzenia. Chłodnica w BL to układ wodny zamknięty.

STEROWANIE:

Zintegrowane sterowanie SIEMENS w tym sterowanie numeryczne SINUMERIK 840D i liniowe servo-silniki. Ta kombinacja pozwala na wysokie przyspieszenia, dużą prędkość przemieszczania i idealną synchronizację z suwnicą.

Platforma “DIAGNOSTIC WIZARD”:

Platforma "DIAGNOSTIC WIZARD" pozwala na łatwy dialog pomiędzy urządzeniem i operatorem.

Dzięki tej platformie można monitorować wszystkie systemy w czasie rzeczywistym i dokonywać diagnozy w łatwy i szybki sposób.

"DIAGNOSTIC WIZARD" obejmuje również podstawę danych materiałów, co pozwala uzyskać maksimum zdolności cięcia maszyny.

STÓŁ WYMIENNY:

Dzięki tej opcji możliwe jest, aby załadować płytę lub rozładować przetworzone już części bez zatrzymywania maszyny. System jest w pełni zintegrowany z maszyną i może być łatwo uaktualnione do automatycznego załadunku / rozładunku urządzenia.

SZUFLADY ODZYSKIWANIA POD STOŁEM ROBOCZYM:

Małe części, które mogą spadać z rusztu są zbierane przez szuflady o dużych wymiarach, które są umieszczone w obszarze roboczym.

SYSTEM USUWANIA OPARÓW:

Opary i pył są skutecznie usuwane z obszaru roboczego za pomocą multi-wydechowego systemu, sterowane DNC, który przenosi opary do urządzenia filtrującego, gdzie są one usuwane z powietrza.

AUTOMATYCZNY SCENTRALIZOWANY SYSTEM SMAROWANIA:

Smarowanie prowadnic ślizgowych osi odbywa się automatycznie za pomocą systemu scentralizowanego smarowania. System ten jest kontrolowany przez platformę "DIAGNOSTIC WIZARD".

ANTYODBLASKOWA OCHRONA:

Cięcie materiałów odbijających światło może być potencjalnie niebezpieczne dla rezonatora lasera. Aby zapobiec uszkodzeniom rezonansowej wnęki LE maszyny z rezonatorem Rofin Sinar są wyposażone w element, który pochłania odbijające się promieniowanie.

"ORIGENS" SYSTEM:

System "Origens" mogą być dostępne przez platformę "DIAGNOSTIC WIZARD " i pozwala na czytanie rzeczywistego położenia arkusza na końcu stołu, a także konwersji i obrotów punktu origin arkusza.

"SDC" SYSTEM”:

"SDC" system ("Stand-off Dynamic Control"), utrzymuje stały dystans od dyszy tnącej do arkusza podczas cięcia, aby zapewnić cięcia o doskonałej jakości i spójności.

"DPC" SYSTEM:

"DPC" system ("Dynamic Power Control") dostosowuje siłę wiązki automatycznie według rzeczywistych warunków cięcia. Z tym systemem otrzymujemy najlepszą krawędź ciętych materiałów niezależnie od grubości i rodzaju wykorzystywanych arkuszy.

"FAST PIERCING" STRUMIENIEM OLEJU:

Aby ułatwić fast piercing i cięcie bardzo grubych blach, maszyny LE mogą być wyposażone w układ natrysku oleju znajduje się w obszarze cięcia.

URZĄDZENIE SAFE PIERCING:

Urządzenie Safe Piercing towarzyszące Fast Piercing chroni soczewki i wcześniej cięte już części przed spadkiem stopionych materiałów.

WSKAŹNIK LASEROWY:

Laser rezonatora zawiera laserowy wskaźnik diodowy, aby pomóc operatorowi przy operacjach wyrównywania.

JEDNOSTKA OSUSZAJĄCA:

Jednostka osuszająca gwarantuje jakość atmosfery otaczającej wiązkę lasera. Brak wilgoci i kurzu na ścieżce optycznej jest konieczny do sterowania rozbieżnością wiązki.
 
WYPOSAŻENIE PAKIETU PODSTAWOWEGO:

 • rama ze stołem – 3000 x 1500 mm,
 • podstawowa moc (RofinFiber rezonator FL seria), model FL020 (2000 W), z bardzo niską konsumpcją gazu I niskimi kosztami konserwacji dzięki nieobecności ruchomych części (turbin, etc.); ta jednostka zawiera laser diodowy dla pozycjonowania głowicy tnącej,
 • głowica tnąca Precitec z manualną regulacją pozycji punktu ogniskowej, włączając 2 kasety: jedna dla soczewek z 5” dystansem ogniskowej, i druga dla soczewek z 7.5” dystansem ogniskowej,
 • głowica tnąca Precitec z auto-focusem, włączając 2 kasety jedna dla soczewek z 5” dystansem ogniskowej i druga dla soczewek z 7.5” dystansem ogniskowej,
 • chłodnica wody z 1º C stabilizacją termiczną, dla termalnej stabilizacji rezonatora, silników linearnych, elementów optycznych, głowicy tnącej i dekoderów linearnych,
 • jednostka osuszająca i filtrująca powietrze,
 • sterowanie numeryczne Siemens Sinumerik 840 D, z podłączeniem do sieci za pomocą wtyczki RJ45, 3.5” płytą napędu, ergonomiczną klawiaturą, wyjściem i kolorowym wyświetlaczem TFT,
 • platforma “DIAGNOSTIC WIZARD” z systemami diagnostycznymi i monitorującymi zintegrowanymi ze sterowaniem numerycznym i bazą danych materiałów,
 • automatyczny stół wahadłowy,
 • szuflady odzyskujące pod stołem,
 • system wentylacji oparów (obowiązkowy w EC),
 • automatyczny system scentralizowanego smarowania,
 • system “ORIGENS” dla określenia punktu wyjściowego arkusza,
 • system “SDC” (stand-off dynamic control),
 • system “DPC”(Dynamic power control),
 • przeciwodblaskowy system ochrony,
 • “Fast Piercing” z natryskiem oleju dla cienkich arkuszy,
 • urządzenie “Safe Piercing”,
 • przygotowanie do modernizacji systemu RTC(Rotacyjnego Cięcia Rur),
 • diodowy wskaźnik laserowy,
 • standardowy układ “10x6” (prawostronny),
 • podstawowy zestaw materiałów eksploatacyjnych.

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków regulaminu oraz polityki prywatności. >>> Czytaj więcej

Akceptuję