Uwaga! Obsługa JavaScript jest wymagana. Twoja przeglądarka nie obsługuje lub ma wyłączony JavaScript.

Note! JavaScript is required. Your browser does not support or has disabled JavaScript.

Nota! JavaScript é necessário. Seu navegador não suporta ou desactivou JavaScript.


Polish English German Italian Portuguese

Rozwiązania, których potrzebujesz...

WYCINARKA LASEROWA ADIRA BL

STÓŁ TNĄCY:

Standardowa konfiguracja LE zawiera stół tnący o wymiarach 1500x3000mm.

REZONATOR"

Rezonator laserowy RofinSinar z serii FL przedstawia najnowsze osiągnięcia wśród rezonatorów optycznych laserów światłowodowych na rynku.

Można osiągnąć zmniejszenie zużycia energii do około 85% w porównaniu z rezonatorem CO2. 

Dodatkowo, koszty utrzymania tego typu źródła lasera są znacznie niższe niż źródła lasera CO2.

PRODUKTYWNOŚĆ:

Ten rezonator oferuje znacznie wyższe prędkości cięcia cienkich arkuszy w porównywaniu z rezonatorem CO2 o wyższej mocy.

Jako że materiały metalowe oferują lepszą absorpcję długości fali rezonatora światłowodowego (1,06 um) niż rezonatora CO2 (10.6um), prędkość wzrasta.

Opcja Speed Wizard jest specjalnie przystosowana dla cięcia części z wieloma wcięciami, w cienkich arkuszach i umożliwia wysoką wydajność.

Opcjonalne systemy automatyzacji i obsługi arkusza umożliwiają znacznie wyższe wskaźniki użycia urządzenia, tym samym prowadząc do cięcia o obniżonych kosztach.

AUTOMATYCZNA GŁOWICA TNĄCA:

W wycinarce laserowej, głowica tnąca odgrywa bardzo ważną rolę. ADIRA zawsze polegała na PRECITEC jako dostawcy tego rodzaju wysokiej jakości i wydajności komponentów. W przypadku maszyn z generatorem światłowodowym należy również wliczyć odbiornik transportowy i collimator,  który rozszerzy wiązkę lasera aby zredukować wkład gęstości energii do soczewki. W tego typu maszynach pracujemy jedynie z jednym kartridżem. Jeżeli klient wyraża takie życzenie może dokupić dodatkowy kartridż.

CHŁODNICA:

Wysoce precyzyjny agregat chłodniczy znajdujący się w zestawie gwarantuje termiczną stabilność całego urządzenia. Chłodnica w BL to układ wodny zamknięty.

{tab STEROWANIE}

Zintegrowane sterowanie SIEMENS w tym sterowanie numeryczne SINUMERIK 840D i liniowe servo-silniki. Ta kombinacja pozwala na wysokie przyspieszenia, dużą prędkość przemieszczania i idealną synchronizację z suwnicą.

Platforma “DIAGNOSTIC WIZARD”:

Platforma "DIAGNOSTIC WIZARD" pozwala na łatwy dialog pomiędzy urządzeniem i operatorem.

Dzięki tej platformie można monitorować wszystkie systemy w czasie rzeczywistym i dokonywać diagnozy w łatwy i szybki sposób.

"DIAGNOSTIC WIZARD" obejmuje również podstawę danych materiałów, co pozwala uzyskać maksimum zdolności cięcia maszyny.

STÓŁ WYMIENNY:

Dzięki tej opcji możliwe jest, aby załadować płytę lub rozładować przetworzone już części bez zatrzymywania maszyny. System jest w pełni zintegrowany z maszyną i może być łatwo uaktualnione do automatycznego załadunku / rozładunku urządzenia.

SZUFLADY ODZYSKIWANIA POD STOŁEM ROBOCZYM:

Małe części, które mogą spadać z rusztu są zbierane przez szuflady o dużych wymiarach, które są umieszczone w obszarze roboczym.

SYSTEM USUWANIA OPARÓW:

Opary i pył są skutecznie usuwane z obszaru roboczego za pomocą multi-wydechowego systemu, sterowane DNC, który przenosi opary do urządzenia filtrującego, gdzie są one usuwane z powietrza.

AUTOMATYCZNY SCENTRALIZOWANY SYSTEM SMAROWANIA:

Smarowanie prowadnic ślizgowych osi odbywa się automatycznie za pomocą systemu scentralizowanego smarowania. System ten jest kontrolowany przez platformę "DIAGNOSTIC WIZARD".

ANTYODBLASKOWA OCHRONA:

Cięcie materiałów odbijających światło może być potencjalnie niebezpieczne dla rezonatora lasera. Aby zapobiec uszkodzeniom rezonansowej wnęki LE maszyny z rezonatorem Rofin Sinar są wyposażone w element, który pochłania odbijające się promieniowanie.

"ORIGENS" SYSTEM:

System "Origens" mogą być dostępne przez platformę "DIAGNOSTIC WIZARD " i pozwala na czytanie rzeczywistego położenia arkusza na końcu stołu, a także konwersji i obrotów punktu origin arkusza.

"SDC" SYSTEM”:

"SDC" system ("Stand-off Dynamic Control"), utrzymuje stały dystans od dyszy tnącej do arkusza podczas cięcia, aby zapewnić cięcia o doskonałej jakości i spójności.

"DPC" SYSTEM:

"DPC" system ("Dynamic Power Control") dostosowuje siłę wiązki automatycznie według rzeczywistych warunków cięcia. Z tym systemem otrzymujemy najlepszą krawędź ciętych materiałów niezależnie od grubości i rodzaju wykorzystywanych arkuszy.

"FAST PIERCING" STRUMIENIEM OLEJU:

Aby ułatwić fast piercing i cięcie bardzo grubych blach, maszyny LE mogą być wyposażone w układ natrysku oleju znajduje się w obszarze cięcia.

URZĄDZENIE SAFE PIERCING:

Urządzenie Safe Piercing towarzyszące Fast Piercing chroni soczewki i wcześniej cięte już części przed spadkiem stopionych materiałów.

WSKAŹNIK LASEROWY:

Laser rezonatora zawiera laserowy wskaźnik diodowy, aby pomóc operatorowi przy operacjach wyrównywania.

JEDNOSTKA OSUSZAJĄCA:

Jednostka osuszająca gwarantuje jakość atmosfery otaczającej wiązkę lasera. Brak wilgoci i kurzu na ścieżce optycznej jest konieczny do sterowania rozbieżnością wiązki.

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację warunków regulaminu oraz polityki prywatności. >>> Czytaj więcej

Akceptuję